20/07/2022

Tým Nukaseeds navštívil festival konopí Mary Jane v Berlíně

Minulý víkend se v Berlíně konal festival konopí Mary Jane, kam se tým Nukaseeds vydal podívat. Přečtěte si o této výstavě konopí níže.

Tým Nukaseeds se rozhodl navštívit jeden z největších konopných festivalů v Evropě – Mary Jane Berlin.

Festival konopí Mary Jane

O víkendu 15.-17.7. se v Berlíně konal veletrh konopí Mary Jane, kde náš tým nemohl chybět. Tentokrát to byl výlet za našimi přáteli a kolegy z konopného průmyslu. Veletrh se zaměřuje především na různé produkty CBD, jako jsou konopné květy, oleje a také konopní gumoví medvídci, kteří se našemu týmu velmi líbili. Na veletrhu Mary Jane Hemp Fair se představilo také mnoho prodejců, kteří se zaměřují na pěstitelské vybavení, potraviny z konopí, oblečení, léčiva a časopisy s konopnou tematikou. Bohužel nás čekalo nepříjemné překvapení, protože v Německu není povoleno prodávat na veletrzích semena marihuany. To se však brzy změní, protože tamní vláda plánuje legalizaci marihuany. Podle informací od vystavovatelů by se tak mělo stát již příští rok, ale to ukáže až budoucnost.

Historie festivalu Mary Jane

Výstava Mary Jane Berlin, založená v roce 2016, je nejznámější německou výstavou konopí a jednou z největších v Evropě. Více než 300 stánků, 35 000 produktů a více než 30 000 návštěvníků – na trhu s konopím si každý najde to své. Během tří dnů se MJ Berlin věnoval rozmanitému využití této úžasné rostliny, od lékařských a stavebních materiálů až po potraviny a kosmetiku. Návštěvníci veletrhu se mohou setkat s lidmi ze svých oblíbených značek, popovídat si s nimi na dané téma a libovolně nakupovat.

Kromě velkého množství vystavovatelů jste mohli navštívit také dokonalou chill out zónu, která díky skvělé výzdobě připomínala písečné pláže Kalifornie s několika bary a pódiem pro DJ. Pro ty, kteří se chtěli osvěžit, byl v areálu k dispozici bazén.

Proč je festival konopí Mary Jane pro Německo tak důležitý?

Největší německý veletrh konopí je vzdělávacím nástrojem, který německé konopné komunitě poskytuje přímý přístup ke znalostem, vybavení a podpoře. Mary Jane je důležitá, protože v Německu je již dlouho aktivní konopná komunita, která od roku 1997 pořádá každoroční průvody a protesty a od roku 2011 také Henfparade (Hempparade) a The Global Marijuana March. Mary Jane Berlin dodává těmto a podobným hnutím větší legitimitu a poskytuje německým úřadům lepší pochopení.

Zde se můžete podívat na některé z fotografií, které se nám podařilo pořídit.

Těšíme se na další ročník tohoto skvělého festivalu, kde snad budeme moci Německu ukázat naši skvělou nabídku konopných semen.

Propagační video k festivalu konopí Mary Jane
Mary Jane Berlín
Festival konopí Mary Jane Berlin

Publikoval Kotelnik

20/07/2022

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů