01/04/2022

Konopí může zlepšit naši všímavost

Co je to všímavost a jak ji zvýšit pomocí marihuany.

Můžeme pomocí marihuany zvýšit naši všímavost?

Někteří lidé ji nazývají povznášející, jiní relaxační. Marihuana má samozřejmě i další účinky. Dochází k určitému povznesení mysli, ale můžeme se díky tomu více soustředit na daný okamžik?

Co je to všímavost?

Dalo by se to vysvětlit jednoduše. Všímavost je stav mysli, kdy jste plně soustředěni na přítomnost nebo na konkrétní okamžik v přítomnosti. Jde také o to, abyste si uvědomovali, co v danou chvíli děláte.

Světoznámý autor, profesor a mistr meditace, všímavosti

Jon Kabat-Zinn je světoznámý autor, profesor a mistr meditace, který je průkopníkem moderní všímavosti. V roce 1979 přijal základní buddhistické učení o všímavosti – odstranil z něj pouze buddhismus.

„Vzal jsem tento koncept, různě ho ohnul, přepracoval a našel způsob, jak o něm mluvit, aniž bych riskoval, že budu označen za buddhistu, mystika nebo nějakého podivína,“ říká Kabat-Zinn.

Co je tedy podle tohoto průkopníka všímavost?

Všímavost je uvědomění, které vychází z cílevědomého soustředění na přítomný okamžik. Vědět, co máš na mysli.“

Praktikování této všímavosti zmírňuje stres, napětí, úzkost a zlepšuje celkový zdravotní stav. Zní to trochu jako účinky konopí, nemyslíte?

Projevy stresu a úzkosti v každodenním životě

Posledních několik let bylo skutečně šílených. Moderní 21. století může být opravdu stresující. Stres a úzkost postihují každého. Záchvaty paniky jsou na denním pořádku a potřeba stíhat vše, co máte na „seznamu úkolů“, je někdy nemožná.

marihuana a meditace pomáhají proti stresu a úzkosti.

Mnoho lidí se probudí a přemýšlí o tom, co teď musí udělat. Všichni spěchají od jedné záležitosti ke druhé. Ať už je to škola, práce, péče o rodinu nebo milion dalších činností, které vyžadují naši pozornost.

Přiznejme si, že jsme v poslední době roztěkanější než kdy jindy. Nejhorší je telefon, který se stal prakticky naším nerozlučným partnerem. Textové zprávy, hovory a oznámení ze sociálních sítí.

Není divu, že uživatelů různých forem marihuany je dnes stále více, než tomu bylo dříve. Co by se ale stalo, kdyby vás stav, který ve vás marihuana vyvolává přivedl k větší všímavosti? Dokážete si představit, jak by vypadal váš život, kdybyste po užití marihuany soustředili veškeré své myšlení na to, co děláte?

Konopí pro zlepšení všímavosti

konopí zvyšuje všímavost

Provádějte ranní rituály. Osprchujte se, nasnídejte se a začněte svůj den. Připravte se do práce nebo do školy. Můžete dokonce vyvenčit psa. Marihuana může všechny tyto činnosti zpříjemnit. Co se vám ale při těchto činnostech honí hlavou?

Pokud jste jako většina lidí, nepřemýšlíte o venčení svého psa. Přemýšlíte o spoustě dalších věcí. Co jste dělali včera, minulý týden, co budete dělat dnes, jestli bude v práci všechno v pořádku a tak dále. Zkrátka všechny možné scénáře, dobré i špatné.

A teď si představte, že všechny tyto věci děláte pod vlivem marihuany. Mějte na paměti konkrétní věc, kterou děláte. Když jste se psem venku, myslete na procházku a na to, jak je pes rád, že je s vámi venku. Když jste ve sprše, myslete na proud vody, který na vás dopadá a dodává vám energii. U jídla si vychutnejte chuť, vychutnejte si každé sousto.

Vždy myslete na daný okamžik, v ten okamžik!

meditace všímavosti a marihuana

Jaké to bylo a jaké to bude?

Konopí se v meditaci používá již velmi dlouho po celém světě. Meditace je o udržení své mysli plně zaměřené na jediný okamžik nebo moment.

Nyní odložte meditaci a soustřeďte se na to, co děláte, a buďte všímaví.

To nemusí nutně platit pro konopí s vysokým obsahem THC, protože stejný účel plní i odrůdy a výtažky CBD.

Záleží jen na vás, zda chcete tento stav mysli zažít. Můžete to zkusit. Pokud se však plně soustředíte na daný okamžik, určitě toho dosáhnete.

V naší semenné bance je pro meditaci nejvhodnější odrůda Banshee.

Tento příspěvek je k dispozici také v: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Publikoval Peca Sarm

01/04/2022

Přidat komentář

Přihlášení
nebo
Registrace
pro psaní komentárů